jbj
11 اسفند 1401 - 11:10

آمادگی 122 اقامتگاه نوروزی در ایلام جهت پذیرش مسافران نوروزی

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام گفت: ۱۲۲ اقامتگاه در ایلام آماده پذیرش مسافران نوروزی هستند.

فرزاد شریفی مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ایلام از آمادگی 122 اقامتگاه در ایلام جهت پذیرش مسافران نوروزی خبر داد و گفت: اکثر خانه‌های بوم‌گردی در  استان ایلام جهت استفاده مسافران و گردشگران در تعطیلات نوروزی رزرو شده‌ است.

وی افزود: پیش بینی می‌شود مسافران در تعطیلات ۱۴۰۲ در مقایسه با نوروز ۱۴۰۱ استقبال بیشتری از مناطق  دیدنی و تفریحی استان ایلام داشته باشند.

 مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ایلام ادامه داد: تعداد ۶۰ واحد بوم‌گردی، ۵۱ خانه استیجاری در مهران با ظرفیت ۱۷۸۵ نفر به استعداد هر خانه ۳۵ نفر کف خواب و  ۱۱ هتل با ظرفیت ۴۰۰۳ نفر  در کل استان پذیرای مسافران نوروزی خواهند بود.

شریفی  با تاکید بر اینکه، هر فرد یا شرکتی که توان ایجاد خانه‌های استیجاری برای ایام نوروز و پذیرش مسافران نوروزی را دارد برای اخذ مجوز و آگاهی از شرایط این اقامتگاه‌ها اقدام کند،گفت: لازم به ذکر است همه تورهای گردشگری زیر نظر کارشناسان گردشگری و  با اتصال به سامانه جانا (سامانه جامع نظارت، آمار و اطلاعات تاسیسات گردشگری) در ایلام  فعال هستند.

این مقام‌مسئول  خاطر نشان کرد: همچنین کمیته فرهنگیان با دبیری آموزش و پرورش نیز از ۲۵ اسفند در کنار اقامتگاه‌های زیر نظر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی  با اختصاص۱۰۰ مدرسه و ظرفیت ۱۵۰۰ کلاس  آماده  اقامت و پذیرایی از مسافران نوروزی است.

شریفی به اقدامات اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان ایلام جهت رفاه حال مسافران نوروزی در عید ۱۴۰۲ اشاره کرد و گفت: برپایی  ۱۱۰ غرفه نمایشگاه صنایع‌دستی، سیاه چادر، سوغات و غذاهای محلی و حدود هشت نوروزگاه با برنامه‌های شاد و متنوع و بومی محلی در شهرستان‌های مختلف از جمله این اقدامات است.

شریفی  به تلاقی تعطیلات نوروزری و حلول ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت:  عمده برنامه‌های نوروزی با رعایت شأن ماه رمضان و متفاوت‌تر از سال‌های گذشته برگزار خواهد شد 

وی در پایان عنوان کرد: ستاد خدمات سفر با ۹ کمیته اصلی و ۲۵ زیرمجموعه آمادگی کامل برای پذیرایی و اقامت مسافران نوروزی دارد تا همه گردشگران نوروزی از نقاط مختلف استان در مدت تعطیلات استفاده کنند.

شریفی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲۳ هزار گردشگر داخلی و ۶ هزار گردشگر خارجی در اقامتگاه‌های زیر نظر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی ایلام پذیرش شده‌اند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1067717